Top
  >  AZJA   >  Tokyo Skytree – czyli najwyższa wieża na świecie
tokyo skytree

Będąc w Japonii, a już na pewno w Tokio nie można przejść obojętnie obok najwyższej wieży świata. Tokyo Skytree choć z przeznaczenia jest wieżą radiowo-telewizyjną to w rzeczywistości jest jedną z największych atrakcji miasta, dumnie wznoszącą się ponad wieżowcami.

tokyo skytree
tokyo skytree

TOKYO SKYTREE- INFORMACJE

Tokyo Skytree mierzy 634 metry wysokości i jest najwyższą wieżą świata oraz druga najwyższą konstrukcja na świecie zaraz po słynnym Burj Khalifa.

tokyo skytree
tokyo skytree

Na wierzy znajdują się dwie platformy obserwacyjne, jedna zlokalizowana na 350 m, a druga na 450 m nad ziemią. Obie oferują niesamowite widoki, choć my osobiście byliśmy jedynie na tej niższej. Nie zdecydowaliśmy się wyjechać wyżej ze wzgledu na czas, oraz słabą widoczność powietrza.

Bilety kupić można online bądź w kasie, a koszt wizyty dla jednej osoby to ¥2060 – pierwszy punkt obserwacyjny oraz dodatkowe ¥1030 za wjazd o 100 metrów wyżej. Zwiedzanie dostępne jest przez 365 dni w roku, w godzinach 8:00 – 22:00 ( 21:00 ostatnie wejście).
Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie www.tokyo-skytree.jp/en/

tokyo skytree

Japońskie ‚drzewo’ to połączenie precyzji, nowoczesnej techniki i japońskiej kultury w jednym. Zaprojektowane tak, by przetrwać trzęsienie ziemi, zostało poddane próbie już podczas budowy w 2011 roku.Tokio bowiem nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera. 

tokyo skytree

Wieża posiada tak zwany „seismic proofing”. Zewnętrzna, stalowa konstrukcja połączona jest  z wewnętrzną, żelbetową konstrukcją do wysokości 125 metró, natomiast od tego punktu, aż do 375 metrów łączona jest przy pomocy specjalnych amortyzatorów, które podczas trzęsienia ziemi działają jak poduszki amortyzujące ruchy. 

Nieprzypadkowy jest też jej kolor, ofijalnie zwany Skytree White. Jest to oryginalny kolor oparty na tradycyjnym, japońskim odcieniu białego zwanym „aijiro”

tokyo skytree
tokyo skytree

Na górę wyjeżdżamy super szybką windą, która sunie z prędkością 600 m na minutę. Tym sposobem w pół minuty jesteśmy na miejscu. 

tokyo skytree winda
Z wieży rozpościera się niesamowity widok na miasto, a przy dobrej pogodzie także na Fuji.
Dla odważnych jest też przeszklona podłoga, z której możemy spojrzeć wprost w dół.
tokyo skytree
tokyo skytree
tokyo skytree
tokyo skytree
tokyo skytree
tokyo skytree

Jak już pewnie dobrze wiecie zawsze odwiedzamy platformy/punkty widokowe w nowych miejscach. Dlatego też możemy śmiało powiedzieć, że była to jedna z najlepszych platform widokowych jakie dotychczas widzieliśmy. Polecamy każdemu odwiedzenie tego miejsca podczas wizyty w Tokio. Zobaczyć tą metopolię z góry – bezcenne uczucie!

Pozdrawiam,Edyta

Comments:

 • Lipiec 9, 2018

  Rzeczywiście – absolutne „must see”. Chociaż nie wiem czy spojrzałabym w dół 😉

  reply...
   • Lipiec 12, 2018

    Ja kiedyś spróbowałam raz spojrzeć w dół z dużej wysokości (dokładnie do z samolotu, który akurat zawracał) i to było zło. Nigdy więcej takiego błędu nie powtórzyłam 😀

    reply...
 • Lipiec 9, 2018

  Uwielbiam wszystkie punkty widokowe, z których doskonale widać okolicę – zawsze staram się spojrzeć na miasta z góry. W Japonii jeszcze nie byłam, ale widzę, że ta wieża będzie moim punktem z listy „must see” w przypadku wizyty w Tokio. Ta przeszklona podłoga jest chyba hitem wśród odwiedzających!

  reply...
 • Lipiec 12, 2018

  Wow! Robi wrażenie! Mam nadzieje ze kiedyś tam dotrzemy 🙂

  reply...
 • Lipiec 12, 2018

  My kilka dni temu byliśmy na wieży tv w Tallinie, oczywiście bez porównania mniejszej, ale za to można tam wjść na zewnętrzny kołnierz bez barierki będąc upiętym na uprzęży… (nie skorzystaliśmy :D)

  reply...
 • Lipiec 12, 2018

  Ja akurat na tę więżę się nie skusiłam, ale pojechałam za to do tokijskiej wieży Eiffla, skąd też rozpościerał się fajny widok :). Zastanawiałam się nad tą wieżą, ale doszłam do wniosku, że widok będzie podobny jak z Burj Khalify.

  reply...
 • Lipiec 14, 2018

  To musi robić wrażenie! Uwielbiam tak wysoko „być” 🙂

  reply...
 • Październik 22, 2018

  Imponujące. I jeszcze stanąć na tej szklanej tafli.

  reply...

post a comment