Krakow_rynek

Do domu na 3 dni. Tęsknota na emigracji. Tanie loty.

Lecim na Kraków

 

Życie na emigracji, to często tesknota za domem, rodziną, znajomymi. Nawet jeśli mieszkamy gdzieś z całą swoją familią, to jednak tam, w domu, w Polsce zostało wiele osób i miejsc, do których z radością wracamy. Dziś o tym jak radzić sobie z tesknotą, czy często odwiedzamy Polskę, jak robić to najtaniej i najlepiej. W tym momencie, gdy Ty czytasz te słowa, my jesteśmy w drodze do Krakowa!!

Tym razem w domu spędzimy tydzień, a właściwie aż 10 dni (będę używać sformułowania „dom” jako odniesienia do naszych rodzinnych miejscowości, głównie Krakowa).  Powiem wam, że uwielbiam te wyjazdy, zawsze dają nam ogromnego kopa pozytywnej energii na następne miesiące.

Lubimy Londyn, styl życia jaki tu się prowadzi, oraz wszystko co z życiem tu związane, jednak nie będziemy ukrywać, że tęsknimy za domem, dlatego staramy się go odwiedzać przynajmniej kilka razy w roku. Podziwiam (choć nie w pozytywny sposób) tych co latają tylko raz na rok, a czasem rzadziej. My byśmy nie dali rady.

Tęsknota za domem

Jak zmniejszać do minimum uczucie tesknoty za domem na emigracji, to dość ciekawa sprawa. Na pozór trudna, a jednak nie aż tak. Ja jako pierwszą, rzecz która najbardziej mi pomaga wymienię rozmowy telefoniczne. Powiem wam, że dzwonię do mamy nieraz nawet codziennie 😀 Tym sposobem jestem cały czas na bieżąco, czuję się jak bym dopiero co Ją widziała 🙂 Pomagaja mi w tym super tanie połączenia jakie tu mamy. My korzystamy z sieci Lycamobile, która też jest w Polsce. Koszt minuty w sieci z UK do PL to jedynie £0,01 czyli super tanioo!! Inną możliwością jest Skype,  można się wówczas widzieć, ale ja jednak mniej go lubię przez to, że jednak jesteśmy „uwiązani” do komputera. Najlepiej mieć nielimitowany internet i dzwonić na Skype z telefonu, wtedy można to robić gdziekolwiek. Powiem, wam że często na zakupach zauważyłam mężczyn rozmawiających ze swoimi kobietami na Skype, pokazując coraz to kolejne rzeczy. To się nazywa zakupy online 😀 Kolejny sposób to… ⇓⇓⇓

Tanie loty

Jak już wcześniej wspomniłam, ważne jest dla nas odwiedzanie domu tak często jak to mozliwe. Jeśli nie ma jakiejś konkretnej okazji albo daty, to tym łatwiej znaleźć nam super tanie bilety. Pozazdrościć osobom z Katowic lub Warszawy bo tam są często dużo tańsze połączenia niż do Krakowa. My latamy Ryanair, wiadomo dlaczego… najtańszy przewoźnik. Nie mając, określonej daty, poprostu wertujemy kolejne dni, tygodnie, miesiące szukając najleposzej oferty. Niestety, nie możemy brać urlopu co chwilę, dlatego nie raz był to tylko weeeknd. Ktoś może powie, że nie warto na dwa dni nawet ruszać się z domu. Dla nas, to czysta frajda!!

To co tygryski lubią najbardziej

My od dziś do 13 lutego jesteśmy w Krakowie, z planami na każdy dzień. Chcemy bowiem zobaczyć  się z rodziną, znajomymi, pójść na dobrą imprezę i odwiedzić ulubione miejsca 🙂 Po powrocie postaram się zebrać trochę informacji na temat wszystkiego co uwielbiamy w Krakowie i podzielić się nimi z wami!!

Zostańmy w kontakcie

2 Comments

  1. Ciekawe co zrobicie jak zalozycie rodzine…
    Ps: krakow jest tylko jeden.

    • Jeszcze nie wiemy gdzie będziemy mieszkać w przyszłości. Jeśli nadal na emigracji – wówczas będziemy latać całą rodziną 🙂
      A Kraków oczywiście, że tylko jeden 😉

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*