Ryanair – tanie bilety lotnicze do Europy

ryanair-tanie-bilety-lotnicze

Jadną rzeczą jest marzyć o podróżowaniu, drugą realizacja. Bo choć marzenia i plany wielkie to czasem budżet nieproporcjonalnie mały 😉 Kto jednak powiedział, że nie można latać tanio?? Czy zawsze potrzeba sporych oszczędności, żeby podróżować?? A może da sie kupić tanie bilety lotnicze do Europy??  Sprawdźmy jak to wygląda w Ryanair.
One thing is to dreaming about travel, second is real doing that. Even when the dreams and plans are huge, the budget sometimes is very small 😉 But who said that you can’t fly cheap?? Do we always need big savings to see the Europe?? Or maybe there is a way to buy cheap flight tickets?? Let’s see how it looks in Ryanair.

Tanie bilety lotnicze do Europy. Czyli oferta największej niskobudżetowej linii lotniczej

Ryanair to największa niskobudżetowa linia lotnicza w Europie oraz jedna z największych na świecie. Spółka założona została w 1985 roku przez Irlandczyka Toma Ryana i jego dzieci. Od tego czasu niesamowicie się rozwija, co przekłada się na tytuły takie jak wyżej.
Ryanair is the biggest low-budget flight company in Europe and one of the biggest in the world. Company was founded in 19835 by Irish Tom Ryan and his children. From that time it’s growing very fast that’s why got the great titles as we mention before.

Niedawno odkryliśmy super funkcję, którą oferuje nam właśnie ta linia lotnicza. A więc mamy możliwość zaplanowania swojego lotu do wyznaczonej kwoty. Super opcja, gdy nasz budżet jest ograniczony, lecz serce otwarte na przygody.
Not that long time ago we discovered great option, which is on Ryanair site. So we can plan our flight in exactly amount of money we want to spent. Fantastic option, if our budget is low, but heart open for adventure.

Jak znaleźć tanie biety lotnicze gdziekolwiek?

Pierwszym krokiem jaki robimy to, wchodzimy na stronę główną Ryanair, następnie klikamy w zakładkę Zaplanuj/ Szukaj cen
First step we need to do is going to Ryanair website, and than click on Plan/ Fare Finder

Ryanair-tanie-bilety-lotniczeOtwiera nam sie okienko gdzie wybieramy miejsce odlotu, przylotu oraz określamy budżet. Super możliwością jest wybranie jako miejsca decelowego opcji „gdziekolwiek”. My w ten sposób kupiliśmy mega tanie bilety lotnicze do Koloni na połowę marca oraz Nicei na początek maja.
After that, we have a screen like below, where we can choose the place of departure, arrival and the budget. There is a great option to chose „Anywhere”. In this way we bought very cheap tickets to Cologne on half of march and Nice on first days of may. Can’t wait 🙂

tanie-bilety-lotnicze-do-europy
Gdy już wybierzemy to co nas interesuje, po kliknięciu „Lećmy” pojawia się lista z lotami ułożonymi od najtańszego do najdroższego. Możemy też wybrać widok kafelków bądź mapy.
When we already choose what we want, we click „Let’s go” and we have a list of places sorted from the cheapest to most expensive. We can also use tile or map view.

taniebilety-lotnicze-po-europie
Jest też opcja wyboru celu podróży: na plaże, z rodziną, życie nocne itd.
There is also the option to choose trip type: beach, family, night life etc.

tanie-bilety-lotnicze-do-europy-ryaniar

Co wiesz o miejscu, do którego właśnie lecisz?

Przy niektórych lotach widnieje mały znaczek Ryanair - tanie-bilety-lotnicze Klikając w niego przenosimy się do nowej karty, gdzie mamy krótki opis miejsca do którego ten przycisk był przypisany. Dzieki temu dowiemy się co warto spakować, gdzie zjesć oraz co zobaczyć.
Next to the some destinations, you can see little sign Ryanair - tanie-bilety-lotnicze When you click on it, you go to the new cart where you can find short description of place which you choose. In this way you can see what is good to pack, where to eat and what to see.
tanie bilety lotnicze do europy

I to tyle. Łatwe, prawda? Od teraz możesz już podróżować bez ograniczeń, kupując tanie bilety lotnicze oraz zwiedzając interesujące Cię miejsca 🙂
And that’s all. Easy isn’t it?? From now on you can travel without problems, by buying cheap fly tickets and visit your favourite destinations 🙂

A czy wy korzystaliście juz z tej opcji?? Jakie super oferty udało wam się znaleźć dzięki pomocy tej wyszukiwarki?
Did you ever use this option?? What kind of great deals did you make by using this planner??

35 thoughts on “Ryanair – tanie bilety lotnicze do Europy”

 1. A to super funkcja to „gdziekolwiek”:) Dawno nie leciałam Ryanair’em, to jej nie znałam.
  Chyba zaraz sobie na nią wejdę, ojej!;)
  Tych tanich lotów po Europie to nam Amerykanie mogą zazdrościć, nie ma co. Fajnie nam:)

 2. Chociaż nie lubię z nimi latać to oferty naprawdę można dorwać super, zwłaszcza, że tą początkową przeszkodą do rozpoczęcia podróży jest przerażająca cena biletów lotniczych! Bardzo pomocny post! 🙂

 3. Pamiętam czasy, kiedy kupiłam bilet do Sztokholmu za 1 grosz 🙂 To było chyba 15 lat temu 🙂 Dawno nie korzystałam z Ryanaira, ale niedługo będę miała kilka wolnych dni, więc całkiem możliwe, że zechcę gdzieś polecieć 🙂

 4. Dużo się już nalatałam Ryanairem. Szkoda, że taki numer odwinęli we wrześniu z odwoływaniem lotów, bo trochę straciłam do nich zaufanie. Ale mimo to znów kupiłam bilety – pod względem cen nie mają w zasadzie konkurencji.

  1. My byliśmy jednymi z tych, którym odwołali lot. Dostaliśmy jednak vouchery do wykorzystania do końca marca, plus zawsze można ubiegać się o odszkodowanie 😉 Rozumiemy jednak osoby, którym lot anulowano z dnia na dzień – my mieliśmy prawie miesiąc.

 5. Oooo dzięki za ten post! Szukam właśnie gdziekolwiek, ale nie zauważyłam o opcji planowania budżetu, to sporo ułatwi. W zasadzie poluję na dwa kierunki ale data obojętna, więc czekam na taniości. Jeśli mogę oszczędzić na bilecie to mogę chwilę poczekać 🙂

 6. Uwielbiam promocje i w zeszłym roku w grudniu sporo czasu spędziłam na stronie ryanaira, ale w tym trochę się boje, bo nie wiadomo co i jak z tym ich odwoływaniem lotów 🙁

 7. Tanie bilety to chyba wszyscy lubią, ale promocje zdarzają się rzadko, no i trzeba ich wyszukiwać, sama często korzystam przy tym z różnych wyszukiwarek, żeby mieć lepsze rozeznanie w sytuacji.

 8. Dlatego ja lubię eSky (https://www.esky.pl/). Szczególnie odkąd jest też aplikacja mobilna, dzięki której nawet jadąc rano do pracy autobusem jestem w stanie znaleźć i zarezerwować bilet. No i łatwo trafić na różne promocje.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *