st-michaels-mount-cornwall

Suchą stopą na St Michael’s Mount. Atrakcje Kornwalii

Zwiedzanie tylko do 16:00, łódki dziś nie kursują – informuje nas pan na wejściu.
St Michaels Mount  to miejsce do którego pieszo dotrzemy jedynie podczas odpływu. W trakcie przypływu wyspa jest odcięta od lądu. Dlatego też informacja, o braku łódek jest niezwykle istotna, jeśli nie chcemy wracać na brzeg wpław 😉

st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii

St Michael’s Mount

St Michael’s Mount to wyspa pływowa u wybrzeży Kornwalii, w zatoce Mount’s Bay, w pobliżu miasta Marazion i Penzance. Wyspę z lądem łączy droga długości 366 metrów, która jak wspomniałam wcześniej pokonać pieszo można jedynie podczas odpływu.

st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii

Na wyspie znajduje się zamek oraz XV wieczna kaplica św. Michała. Wyspą opiekuje się stowarzyszenie National Trust.

st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii

W zamku dla odwiedzjących przygotowana jest trasa, wiodąca przez kilka komnat, bibliotekę, kaplicę aż po taras, na szczycie zamku. Z góry rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę.

st-michaels-mount-atrakcje-kornwalii st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii

St Michael’s Mount to kolejna z atrakcji Kornwalii, którą polecamy zobaczyć. Jeśli jeszcze ich nie widzieliście, to przypominamy pozostałe teksty z ciekawymi miajscami w Kornwalii:

Tych kilka miejsc, to świetny początek na planowanie aktywnego weekedu w UK, połączonego z podziwianiem natury. Bo przecież Wielka Brytania to nie tylko Londyn 😉

11 Comments

  1. myśle, że podobna wyspa dała początek tym bajką o rostępującym się morzu, podczas wyprowadzenia żydów z egiptu.

  2. Czy to czasem nie tam kręcone były sceny z filmu Holly Grail Monthy Python’a? 🙂

  3. Świetne miejsce, już jakiś czas temu czytałam o tej magicznej wyspie. Będąc w okolicach trzeba tam zajrzeć.

  4. Cudownie. Może kiedyś uda mi się odwiedzić. Jest też taka wyspa w Danii. Jednak na tej w Dani próżno szukać zamków itp. Są tylko krzaki z pysznymi owocami 🙂 I oddalona jest od lądu odrobinę więcej niż ta w Kornwalii.

  5. Bardzo interesujące miejsce, zresztą jak cała Kornwalia. Od razu na myśl przyszła mi niewielka wysepka Neuwerk na morzu Wattowym w Dolnej Saksonii, oddalona ok 10 kilometrów na północ od wybrzeża do której można dotrzeć podczas odpływu pieszo, konno albo bryczką .

  6. Kurczę, strasznie to miejsce klimatyczne, wiesz? Zdecydowanie, jeśli będę się wybierać do Anglii postaram się tak zaplanować podróż, by tam zajrzeć.

  7. Szkoda że mam tak daleko do Kornwalii ale z pewnością znajdę czas by się tam kiedyś wybrać. Przynajmniej na weekned 🙂 Miejsce jak z bajki i ta woda! Cudowna:)

  8. Nie ma to jak wyspa, którą czasem odcina od lądu 🙂 Ciekawe miejsce, fajny klimat. Pozdrawiam!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*