Suchą stopą na St Michael’s Mount. Atrakcje Kornwalii

st-michaels-mount-cornwall

Zwiedzanie tylko do 16:00, łódki dziś nie kursują – informuje nas pan na wejściu.
St Michaels Mount  to miejsce do którego pieszo dotrzemy jedynie podczas odpływu. W trakcie przypływu wyspa jest odcięta od lądu. Dlatego też informacja, o braku łódek jest niezwykle istotna, jeśli nie chcemy wracać na brzeg wpław 😉

st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii

St Michael’s Mount

St Michael’s Mount to wyspa pływowa u wybrzeży Kornwalii, w zatoce Mount’s Bay, w pobliżu miasta Marazion i Penzance. Wyspę z lądem łączy droga długości 366 metrów, która jak wspomniałam wcześniej pokonać pieszo można jedynie podczas odpływu.

st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii

Na wyspie znajduje się zamek oraz XV wieczna kaplica św. Michała. Wyspą opiekuje się stowarzyszenie National Trust.

st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii

W zamku dla odwiedzjących przygotowana jest trasa, wiodąca przez kilka komnat, bibliotekę, kaplicę aż po taras, na szczycie zamku. Z góry rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę.

st-michaels-mount-atrakcje-kornwalii st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii st-michaels-mount-co-zobaczyc-w-konrnwalii

St Michael’s Mount to kolejna z atrakcji Kornwalii, którą polecamy zobaczyć. Jeśli jeszcze ich nie widzieliście, to przypominamy pozostałe teksty z ciekawymi miajscami w Kornwalii:

Tych kilka miejsc, to świetny początek na planowanie aktywnego weekedu w UK, połączonego z podziwianiem natury. Bo przecież Wielka Brytania to nie tylko Londyn 😉

11 thoughts on “Suchą stopą na St Michael’s Mount. Atrakcje Kornwalii”

  1. Cudownie. Może kiedyś uda mi się odwiedzić. Jest też taka wyspa w Danii. Jednak na tej w Dani próżno szukać zamków itp. Są tylko krzaki z pysznymi owocami 🙂 I oddalona jest od lądu odrobinę więcej niż ta w Kornwalii.

  2. Bardzo interesujące miejsce, zresztą jak cała Kornwalia. Od razu na myśl przyszła mi niewielka wysepka Neuwerk na morzu Wattowym w Dolnej Saksonii, oddalona ok 10 kilometrów na północ od wybrzeża do której można dotrzeć podczas odpływu pieszo, konno albo bryczką .

  3. Kurczę, strasznie to miejsce klimatyczne, wiesz? Zdecydowanie, jeśli będę się wybierać do Anglii postaram się tak zaplanować podróż, by tam zajrzeć.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *