Siem Reap – Kambodża. Ciekawe miejsca, Pub Street, Old Market, Angkor.

SIEM_REAP

Siem Reap Kambodża

Siem Reap – położone jest w północno-zachodniej Kambodży. Liczy około 200 tys mieszkańców i jest czwarym co do wilekości miastem w państwie. Stanowi bazę wypadową dla wszystkich, którzy przyjechali zwiedzać Angkor. Dlatego też, poprzez setki tysiecy turystów rocznie, miasto bardzo zamieniło się na styl zachodni. W mieście znajdziemy wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Najbardziej zaskakujące są puby podobne jak w Bangkoku, baryy, restauracje, hotele… wszystko co pozwola, aby turyści poczuli się jak najlepiej. Istnieje nawet Pub Street!!

Sieam-reap-kambodza-ciekawe-miejsca-mapa-centum-miasta
Source

 Angkor What?? & Pub Street

Jednym z najbardziej popularnych klubów jest „Angkor What?, który w naszej opini ma świetną nazwę. W srodku anglojęzyczna obsługa, nie rzadko z Europy, dobra muzyka i atmosfera.

siem-reap-kambodza-ciekawe-miejsca-angkor-what-klub
Source

Będąc w Azji przy każdej możliwości kupowaliśmy smoothie ze świerzych owoców, lecz dopiero w Siem Reap zaproponowali nam, aby dodać do niego rum. Tym samym spróbowlaiśmy najlepszego drinka ever 😀
siem-reap-kmbodza-ciekawe miejsca-pub-street

City Center – Angkor National Museum

Centrum miasta jest dość małe, lecz posiada wystarczająco ciekawych miejsc i atrakcji dla turysty, który przyjezdża tu średnio na 3-5 dni. Od rana zwiedza świątynie, natomiast wieczorem może miło spędzić czas w jednym z pubów, czy klubów. W mieście znajduje się równiez nocny market zwany „Old Market” bądź „Psah Chas”, na którym można kupić super pamiątki… np obrazy w super cenie!! W Siem Reap znajduje się także Angkor National Museum, które jest dobrym wstępem do zwiedzania Świątyń.
siem-reap-kambodza-ciekawe miejsca-national-museum

Powrót do Bangkoku

Z obrazami wiąże się dla nas bardzo przykra historia. A więc kupiliśmy dwa obrazy (jeden dla siebie, jeden jako prezent ślubny) i oba straciliśmy. Podczas drogi powrotnej z kambodży mieliśmy okrpną, niedoinformowaną podróż przez granice, przez co zostawiliśmy je w autobusie :/ Dobrym aspektem całej historii jest fakt, że przynajmniej przekroczyliśmy granice, ponieważ mieliśmy ogromną szansę, aby ze względu na brak informacji (nie z naszej winy), przegapić następny autobus i tam zostać, bez informacji, bez biletu, bez autobusu i bez pomysłu co dalej.

Może zainteresują Cie również nasze inne wpisy z Kambodży.

13 thoughts on “Siem Reap – Kambodża. Ciekawe miejsca, Pub Street, Old Market, Angkor.”

 1. Wow! Podziwiam odwagę. Moja znajoma rok temu wybrała się w podobną podróż (kompletnie bez planu). Wróciła zachwycona. Chyba musi być w tych regionach coś magicznego, skoro mimo trudów chce się tam wracać 🙂

  1. Tak, my też nie możemy się doczekać kiedy tam wrócimy!! Azja jest wspaniała pod każdym względem 🙂

 2. Ooo, marzy mi się podróż do Azji! A ta reklama Angkor what? wygląda naprawdę super 😀
  (Czy wstyd się przyznać, że nie miałam pojęcia o istnieniu takiego miasta?)

  1. Dziękuję!! Nie każdy musi podróżować do Azji, ważne żeby znaleźć coś idealnego dla siebie 🙂

  1. Niestety z Siem Reap to wszystko co mamy. Zapraszam jednak do zobaczenia galerii z Angkor Wat plus obserwowania na bieżąco naszego bloga, bo już wkrótce więcej relacji z tego pięknego zakątka Kambodży 🙂

 3. Moje marzenie. Już tyle razy byłem, powiedzmy „w pobliżu” i jakoś się nie udało. Ale w sumie się ciesze, że mam to jeszcze przed sobą. Kolejny argument, by raz jeszcze wybrać się w tamte strony.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *