Notting Hill Carnival Babe!!

Największa uliczna impreza w Londynie i Europie, a na świecie przebija ją tylko karnawał w Rio – zapraszamy na Notting Hill Carnival!!

Już jutro dwa miliony ludzi zbiorą się w dzielnicy Notting Hill, aby razem świętować najważniejszą datę na imprezowym kalendarzu Londynu. Kolorowe stroje, piuropusze, Red Stripe, Rum i Jerk Chicken – a to wszystko w rytmach Karaibskiego reggae.

Kilka faktów o Notting Hill Carnival

Notting Hill Carnival sięga swoimi początkami lat 60-tych ubiegłego wieku i powstał w myśl zmniejszenia podziałów rasowych oraz zjednoczenia Karaibskich mieszkańców Notting Hill. Karnawał ma miejsce w ostatni weekend sierpnia ( tzw.Bank Holiday Weekend) i choć świętowanie trwa trzy dni, to w poniedziałek odbywa się jego najważniejsza część, czyli parada ulicami miasta. W tym roku 60 zespołów, będzie dumnie kroczyć prawie 6 kilometrową trasą, zachwycając kostiumami i choreografią. Parada rozpoczyna się o 9:00 i kończy o 20:00. Każdego roku podczas karnawału użytych jest około 30 mln cekin, 15 tysięcy piuropuszy oraz 30 litrów farby do ciała!

Notting_Hill_Carnival_notting-hill-carnival

Trasa

Korzystając ze specjalnej aplikacji Carnival mApp, mamy dostep do mapy, dzięki której bez problemu odnajdziemy toalety, czy pierwszą pomoc. Zlokalizujemy też stoiska z jedzeniem, sceny oraz inne przydatne informacje, które na pewno będą nam pomocą gdy nagle znajdziemy się wsród milionowego tłumu 😉 Poniżej zdjęcia właśnie z tej aplikacji.

notting-hill-carnival-app notting-hill-carnival-app

Coś dla głodnych i spragnionych

Jerk Chicken i Red Stripe – ten duet rządzi podczas Notting Hill Carnival. Pieczony na grillu kurczak, według Karaibskiej receptury, przepijany Jamajskim lagerem. Choć wzdłuż trasy jest około 300 stoisk, to właśnie Jerk Chicken jest tym, co króluje w ten weekend. Poza wymienionym wcześniej piwem, popularny jest też rum – bo czym lepiej ugasić pragnienie, niż wspaniałym Cuba Libre?!

jerk chicken and red stripe

Na koniec kilka zdjęć z poprzednich lat 🙂

Notting_Hill_Carnival_2014 Notting_Hill_Carnival_2014 Notting_Hill_Carnival_2014 Notting_Hill_Carnival_2015 Notting_Hill_Carnival_2015_Notting-hill-carnival notting-hill-carnival Notting_Hill_Carnival_2015

Pakuj więc walizkę i kupuj bilet last minute, bo Notting Hill Carnival to coś czego nie możesz ominąć!!

 

13 thoughts on “Notting Hill Carnival Babe!!”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *