Trzy miesiące w podróży – Top 5 najciekawsze miasta w Azji

najciekawsze miasta w azji

Podczas naszgo trzymiesięcznego pobytu w Azji odwiedziliśmy bardzo wiele miast. Były to zarówno wielkie metropolie jak i mniejsze, klimatyczne miasteczka. Dziś chcę się z Wami podzielić naszym Top 5 najciekawszych miast, które zrobiły na nas największe wrażenie.

TOKIO

Chyba nie ma osoby na której to miasto nie zrobiłoby wrażenia. Każda dzielnica Tokio mogła by być właściwie osobnym miastem, pełnym energii, neonów i swoim unikatowym klimatem. Niesmaowite wrażenie robi też widok na miasto z 350 m.n.p.m., z najwyższej na świecie wieży – Tokyo Skytree. Zakochaliśmy się w architekturze – tej całej nowoczesności miasta, w ludziach, w jedzeniu i ogólnym klimacie tej ogromnej metropolii. To miasto zdecydowanie zasługuje aby pojawić sie na szczycie listy najciekawszych miast w Azji!

SINGAPUR

Kolejnym miastem – państwem, które ląduje na naszej liście jest Singapur. Choć początkowo zaczynając poznawanie miasta zobaczyliśmy jego mniej atrakcyjne dzielnice, tak gdy dotarliśmy do Marina Bay szczęki opadły nam do stóp. To miejsce spodobało nam się tak bardzo, że spędzaliśmy tam każdy wieczór podczas naszego 4-dniowego pobytu. Miasto w ogrodzie, tak mówi się o Singapurze. Gardens by the Bay to unikatowy park w skali świata, w którym znajdują się niesamowie Super Drzewa. W tym miejscu można spędzić spokojnie cały dzień, podziwiajac ten nowoczesny i niesamowity ogród. Wieczorem natomiast mamy darmowy dostęp do niesamowitych pokazów: pokaz fontann oraz taniec drzew w słynnym ogrodzie.

Najciekawsze miasta w Azji

GEORGE TOWN

Następnym miastem na liście jest miejsce, o którego istnieniu wiele osób nie wie, bowiem nie jest ono tak wielkie i popularne jak wyżej wymienione Tokio czy Singapur. George Town znjaduje się na wyspie Penang w Malezji. Miasto popularne jest głównie poprzez ulice pełne niesamowitego Street Artu. Samo miasto bardzo klimatyczne,lekko zaniedbane, z bardzo sympatycznymi mieszkańcami oraz świetnym jedzeniem!

KUALA LUMPUR

Kolejne miasto, które wspominamy najlepiej to Kuala Lumpur. Po raz drugi do naszego Top wpada miasto w Malezji. Kuala Lumpur ma w sobie „to coś” co spowodowało, że podczas naszej trzymiesięcznej podróży byliśmy tam dwa razy. Dodatkowo chętnie byśmy tam jeszcze wrócili jeśli tylko będzie taka możliwość. Głównym punktem w mieście są słynne Petronas Towers. Wieże robią niesamowite wrażeniem zwłąszcza nocą, gdy mienią się w srebrzystych kolorach. Warto wybrać sie do sky baru w trzeciej wieży, aby być na wyciągniecie ręki od wyższych sióstr. Obowiązkowo należy też wziąć choć jedną noc w apartamencie z dostępem do infinity pool i widokiem na miasto, z Petronas Towers na czele. AirBnB daje ogromne możliwości, dzięki czemu doba może kosztować nawet mniej niż 100 zł.

HANOI

Ostatnim na liście miestem jest wietnamskie Hanoi. To miasto jest tak głośne i tłoczne, że zapewne nie przypadnie do gustu każdemu. My jednak uważamy, że jest rewelacyjne. Hanoi jest tanie, klimatyczne, z pysznym jedzeniem, kawą i tanimi podróbkami popularnych sportowych firm 😉 Popularne wśród backapackerów, lecz my polecilibyśmy je każdemu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *