Londyn – gdzie na zakupy?

londyn gdzie na zakupy

Londyn jest niekwestionowaną stolicą mody, to tu rozpoczynają się trendy, to tu przylatują gwiazdy z całego świata aby powiększyć zasób swojej szafy. Zebrałam więc dla Was listę najlepszych miejsc na zakupy w Londynie, wliczając w to zarówno popularne ulice jak i centra handlowe. Każdy znajdzie tu dla siebie miejsce idealne!

Oxford Street

Oxford Steet to najpopularniejsza ulica handlowa w Londynie z ponad 300 sklepami, outletami znanych projektantów, oraz sieciówkami znanymi także z polski. Znajdziecie tu takie sklepy jak Zara, Bershka, Top Shop, Forever 21, H&M jak również najpopularniejszą, tanią sieciówkę w UK  – Primark.

Najbliższe stacje metra: Oxfrod Street, Bond Street, Tottenham Court Road

Bond Street

Jedna z najbardziej ekskluzywnych ulic handlowych w Londynie. Znajdziecie tu butiki takich projektantów jak: Burberry, Louis Vuitton, Tiffany & Co i inne. Jest to też idealne miejsce jeśli chcielibyście spotkać któregoś ze znanych, angielskich celebrytów 😉

Najbliższe stacje metra: Bond Street, Piccadilly Circus

Covent Garden

Covent Garden to idealne miejsce dla ludzi lubiących ręcznie robioną biżuterię, sklepy z unikatową odzieżą, wyjątkowe pamiątki, czy naturalne kosmetyki. To tu znajdziecie też jedno z najbardziej kolorowych i fotogenicznych miejsc w Londynie – Neal’s Yard.

Najbliższe stacje metra: Covent Garden lub Leicester Square.

 
 
 
View this post on Instagram

Oxford Street 🇬🇧 / 📸 @ottoberkeley \ #itssolondon #oxfordstreet #christmasinlondon

A post shared by It’s So London (@its_so_london) on

Westfield

Westfied Shopping Centre to największe centrum handlowe w Londynie. Aktualnie znaleźć je możecie w dwóch lokalizacjach: White City i Stratford. Znajdziecie tu najpopularniejsze europejskie sieciówki, zaczynając od Zary przez Next, po wspomniany wcześniej Primark. W Westfield spotkacie też butiki luksusowych projektantów, takich jak Louis Vuitton, Jimmy Choo czy Ted Baker. W Westfield znajduje się też kino – VUE oraz wiele restauracji i kawiarni. Westfiled Stratford City to oficjalnie największe centrum handlowe w Europie, więc jeśli uwielbiacie zakupy obowiązkowo musicie odwiedzić to miejsce.

Najbliższe stacje metra: White City lub Shepperds Bush ( Westfield London), oraz Stratford ( Westfield Stratford).

Gdzie na zakupy w londynie westfield

Kings Road

Jedna z bardziej luksusowych ulic handlowych w Londynie. Znajdziecie tu butiki małych projektantów, unikatowe marki jak również wiele kawiarni i restauracji. Jest to też idealne miejsce aby znaleźć inspirację podczas urządzania domu czy mieszkania, bowiem jest to jedno z popularniejszych miejsc ze sklepami meblowymi/ dodatkami/ materiałami.

Jeśli już będziecie na Kings Road obowiązkowo zajrzyjcie do Duke of York Sq, gdzie znajdziecie wiele sklepów w tym jeden z największych sklepów Zara w Europie.

Najbliższe stacje metra: Sloane Square

Gdzie na zakupy w Londynie?

Harrods

Najpiękniejsze, najstarsze i najbardziej luksusowe centrum handlowe w Londynie. Najpiękniejsze zimą, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy mieni się milionem światełek. Te miliony to też spokojnie można wydać w środku, bo znajdują się tu butki i stoiska najbardziej luksusowych projektantów mody na świecie.

Najbliższe stacje metra: Knightsbridge

Savile Row

Istnieje powiedzenie ‘ looking for savile row, savile row prices’ co ma oznaczać, że jeśli chcesz perfekcji, musz za nią dobrze zapłacić. Savile Row to znana na całym świecie ulica z tradycyjnego, szytego na miarę krawiectwa męskiego. Znajdziecie tu min. Henry Pool & Co, czyli pierwszy salon krawiecki na Savile Row, który mieści się pod numerem 15.

Najbliższe stacje metra: Bond street oraz Picadilly Circus

gdzie na zakupy w londynie harrods

Camden

Najlepsze miejsce na zakupy dla miłośników mody alternatywnej. Znajdziecie tu najbardziej unikatowe sklepy oferujące ubrania, dodatki i usługi w takim stylu jak : gothick, punk jak również studia tatuażu czy piercingu. Idąc dalej aż na Camden Lock Market dotrzecie min do Cyberdog – Jedynego takiego sklepu dla fanów stylu cybergoth. To miejsce polecam odwiedzić każdemu w okolicy bo jest niesamowite (i nie mowie tu tylko o ubraniach). Oczywiście na stoiskach w Camden Market znajdziecie unikatową ręcznie robioną biżuterię, rożne pamiątki oraz oczywiście jedzenie!

Najbliższe stacje metra: Camden Town

Canary Wharf

Jedna z najbardziej nowoczesnych, biznesowych dzielnic w Londynie. Będąc w okolicy polecam odwiedzić jedno z lokalnych centrów handlowych, gdzie znajdziecie łącznie prawie 120 sklepów. Jest to też jedno ze spokojniejszych miejsc w Londynie, ze względu na brak wszech obecnych tłumów ludzi 😉

Najbliższe stacje metra: Canary Wharf

Uwielbiasz zakupy? Londyn jest więc idealnym miejscem dla Ciebie!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *