Ile kosztuje pokój w Londynie?

ile kosztuje pokoj w londynie

Ile kosztuje pokój w Londynie?

Na cenę pokoju w Londynie składa sie kilka czynników:

  • Lokalizacja,
  • Rozmiar pokoju,
  • Fakt czy wynajmujemy pokój przez agencję czy bezpośrednio u właściciela

Londyn podzielony jest na 9 stref i tak sukcesywanie idąc od pierwszej do dziewiątej, cena spada.

Podobnie sytuacja wygląda gdy bierzemy pod uwagę rozmiar pokoju – im mniejszy tym tańszy.

Na koniec pozostaje kwestia umowy. Najpopularniejszą opcją wśród polaków na wyspie jest wynajem bezpośrednio u właściciela bądź (jeszcze bardziej popularna) u osoby która wynajęła cały dom i teraz podnajmuje pokoje. Tu najczęściej obowiązuje dwytygodniowa – niepisana umowa, którą weryfikuje jedynie fakt, że jesteśmy zobowiązani wynajmującemu zapłacić dwutygoniowy depozyt. Jest on nam zwracany pod koniec wynajmu. Dodatkowo często należy z góry zapłacić dwa tygodnie czynszu, czyli już na starcie potrzebujecie gotówkę na cztery tygodnie wynajmu.

Gdzie szukać pokoju w Londynie?

Poniżej znajdziecie dwa linki do stron, na których najłatwiej szukać pokoju na początku pobytu w Londynie:

Londynek

Grupa na Facebook’u

Jeśli natomiast interesują Was obcojęzyczni wspólokatorzy to pokoju możecie szukać tu:

Gumtree

SpareRoom

RoomBuddies

W tym wypadku bardzo często musicie związać się kilku miesięczna umową, co nie zawsze jest wygodne, szczególnie gdy wspólokatorzy okażą się z różnych powodów trudni, badź zmienicie pracę i będziecie musieli dojeżdżać po dwie godziny dziennie. Dodatkowo często potrzebna będzie umowa/ list referencyjny z pracy co moze stanowić problem jesli dopiero co przyjechaliście od Londynu.

Przykładowe ceny pokoju w Londynie (tygodniowy czynsz):

Box Room (pokój, w którym mieści się jedynie łózko i mała szafka) – od £80

Single Room ( pokój dla jednej osoby) – od £100

Double Room ( pokój dla pary – jedno podwójne łózko, lub dwa pojedyncze)–  od £150

En suite Room ( pokój  z prywatną łazienką) – od £170

Nie jestem w stanie wymienić Wam tu wszystkich możliwych cen, ponieważ tak jak wspomniłam wcześniej, różnia się one w zależności od parametrów jakie bierzemy pod uwagę

Na co zwrócić uwagę podczas szukania pokoju w Londynie?

Przylatując do Londynu po raz pierwszy, a już na pewno po raz pierwszy do pracy polecała bym szukanie pokoju na jednej z polskich stron. Głównie ze względu na fakt, że nie trzyma Was żadna umowa, a co za tym idzie jeśli znajdziecie pracę gdzieś po drugiej stronie miasta możecie szybko zmienić miejsce zamieszkania.

Jeśli szukacie pokoju w Londynie bardzo ważne jest aby zwrócić uwagę gdzie jest zlokalizowany. Wybieramy jedynie takie oferty, które mają dobre połączenie z metrem, nie więcej niż 10 min spacerem do stacji, bądź przystanek autobusowy po drugiej stronie ulicy. Gwarantuje Wam, że już po piwerszych dniach zobaczycie jak ważne jest aby dojeżdżać do pracy jak najszybciej, bo w Londynie czas to pieniądz 😉

Podczas wyboru pokoju zawsze sprawdźcie wszystko dokładnie. Czy pokój jest czysty, zadbany. Jak wygląda kuchnia, czy jest wyposażona w podstawowe akcesoria i garnki. Ile osób mieszka w domu, ile jest łazienek, czy jest dodatkowa toaleta. Jeśli jest taka możliwość zamieńcie kilka słów z przyszłymi współlokatorami, czasem to wystarczy aby stwierdzić, że to ‘towarzystwo nie dla was’.

Jeśli już wszystko sprawdzicie, to szczerze polecam nie brać pokoju w domu, gdzie jest powyżej pięciu osób na jedną łazienke, gdzie jest mała kuchnia, gdzie nie ma ogrodu, gdzie ktoś wita Was z papierosem i piwem w ręku, gdzie lubią ‘imprezować’ gdzie jest daleko do stacji, gdzie wynajmujący prosi Was już przy pierwszym spotkaniu o ‘kasę’.

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania śmiało zadawajcie je w komentarzach. Na każde odpowiem!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *