Emirates Air Line – Londyn z innej perspektywy

emirates_air_line_londyn

Emirates Air Line to kolejka linowa, łącząca oba brzegi Tamizy. Jest to jeden ze środków transportu w Londynie, który dodatkowo jest ciekawą atrakcją dla turystów. Kolejka daje nam możliwość, zobaczyć miasto z lotu ptaka, nie tracąc przy tym zbyt wiele.

GDZIE, JAK I ZA ILE?

Emirates Air Line to łącznie dwie stacje, które są bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi środkami transportu, a są to : Emirates Royal Docks oraz Emirates Greenwich Peninsula.

Godziny otwarcia

01.04 – 30.09
Pon-Pt 7:00 – 23:00
Sob 8:00 – 23:00
Niedz 9:00 – 23:00

01.10 – 31.03
Pon – Czw 7:00 – 21:00
Pt – 7:00 – 23:00
Sob – 8:00 – 23:00
Niedz 9:00 – 21:00

Kolejka Emirates Air Line kursuje co 10 minut, a czas przejażdżki to około 7 minut. Dokładny rozkład można znaleźć na stronie Travel for London.

Koszt przejazdu to w jedną stronę to £4.50 (dzieci £2.30), natomiast dla posiadaczy Oyster Card to koszt £3.50 (dzieci £1.70). Dodatkowo posiadacze Oyster Card – czyli z reguły mieszkańcy Londynu – przy więcej niż 5 przejazdach tygodniowo, płacą za jeden przejazd £1.70 (dzieci 0,80p).

PANORAMA MIASTA – CO ZOBACZYMY?

emirates_air_line_mapa

Jak widać na mapie powyżej, z kolejki mamy świetny widok na miasto i różne jego atrakcje.
Do ciekawszych zaliczyć można:
Canary Wharf – czyli kompleks biurowy, w którym umieszczone są trzy spośród najwyższych budynków w Wielkiej Brytanii.
Cutty Sark – XIX-wieczny kliper herbaciany, statek-muzeum. Jest to jedyny, zachowany na świecie kliper herbaciany.

cutty_sark

Millennium Dome, znana lepiej jako The O2 Arena – symbol współczesnej architektury Londynu, zbudowany w 1999 roku aby uczcić nowe tysiąclecie. Budynek ma największy na świecie dach i mieści 30 różnych sal o komercyjnym przeznaczeniu. O2 Arena to najczęściej użytkowana na świecie hala sportowo – widowiskowa, na której scenie występowały największe, światowe gwiazdy muzyki.

o2_arena
Queen Elizabeth Olimpic Park – kompleks sportowy, wybudowany na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku. Obecnie budynki, przeznaczone uprzednio dla sportowców, przekształcone zostały na apartamenty, natomiast park wokół jest jednym z najwięszych parków miejskich na świecie. W pobliżu Stadionu Olimpijskiego znajduje się ArcelorMittal Orbit, czyli 115 metrowa wieża widokowa, zbudowana również z okazji Igrzysk.

To tylko kilka z atrakcji jakie można zobaczyć jadąc kolejką. Dlatego też rekomendujemy kupno bileu powrotnego, ponieważ 7 minut to zbyt mało aby dostrzec wszystkie z nich.

EMIRATES AIR LINE W OBIEKTYWIE

emirates_air_line_londyn emirates_air_line_londyn emirates_air_line_londyn emirates_air_line_londyn emirates_air_line_londyn emirates_air_line_londyn

 

10 thoughts on “Emirates Air Line – Londyn z innej perspektywy”

  1. Ale się świetnie złożyło, że trafiłam na Twój wpis, bo akurat za kilka dni lecę do Londynu :-)) To rzeczywiście fajna atrakcja, coś dla mnie, lubię podziwiać miasto z wysoka (choć mam lęk wysokości!) 🙂 Dzięki za inspirację, pozdrawiam ciepło!

  2. Bardzo fajnie to przygotowaliście :). Informacje praktyczne przedstawione w przejrzysty sposób, fajne zdjęcia, bardzo mi się podoba! Te chmury jeszcze taki klimat zrobiły.

    1. Niebo w tym czasie faktycznie było tak ciekawe, więc mało w tym mojej ingerencji. Użyłam jednak lekkiego filtra aby bardziej wydobyć detale 🙂

    1. Powiem Ci, że ja też zawsze się boję 😀 Ale chęć przeżycia, zobaczenia czegoś fajnego wygrywa nawet z lękiem 🙂

  3. Ostatnie zdjęcie, jest bardzo klimatyczne. Londyn nadal pozostaje na mojej liście do zobaczenia,ale cały czas coś skutecznie mi przeszkadza w realizacji tego przystanku podróżniczego 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *