darmowe aplikacje do edycji zdjec na instagram

5 Najlepszych, darmowych aplikacji do edycji zdjęć na Instagram i Instastastories

Darmowe aplikacje do edycji zdjęć na Instagram

Dziś  temat nieco inny niż podróże, lecz ciągle z nimi związany. Uwielbiam dzielić się z Wami naszymi najlepszymi zdjęciami z dalekich zakątków świata i Europy. Niestety prawda jest taka, że nawet najlepszy kadr zawsze potrzebuje trochę pomocy, w postaci programu do edycji. Ja korzystam z kilku aplikacji, które są darmowe, a potrafią zdziałać cuda.

SNAPSEED

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie słyszałeś o tym programie, to natychmiast leć do sklepu Play i go zainstaluj. Top of the top darmowych aplikacji do edycji zdjęć. Poprawisz w nim jasność i kontrast, podciągniesz kolory, ale również usuniesz niechciany element. Wszystko proste, bardzo intuicyjne. Na koniec wszystkie swoje poprawki możesz zapisać w formie filtra, który możesz użyć przy edycji następnych zdjęć.

program do edycji zdjec na instagram snapseed

LIGHTROOM CC

Kolejna, rewelacyjne aplikacja do edycji zdjęć na wysokim poziomie. Osobiście prawie zawsze korzystam z wersji na komputer, jednak ta darmowa apka też wiele potrafi. Moją ulubioną funkcją tego programu jest możliwość edycji poszczególnych kolorów osobno. Możemy zmienić ich nasycenie, jasność oraz odcień. Ja najczęściej nadaję czerwonemu pomarańczową barwę, niebieskiemu dodaję trochę turkusu i zmniejszam nasycenie zielonego. Tym sposobem Wasze zdjęcie będzie miało taki charakter jaki Wy mu nadacie.

program do edycji zdjec na instagram lightroom

PIXLR

Kolejna, fajna apka dzięki której możecie edytować zdjęcia na Instagram, ale też dodacie tekst do zdjęć na Instastories. Poza podstawową paletą narzędzi do edycji zdjęć dostępne jest wiele filtrów. Warto wypróbować kilka i znaleźć swój ulubiony.

edycja zdjec na instagram pixlr

Instagram - edycja zdjęć

UNFOLD

Popularna ostatnio aplikacja dzięki, której stworzycie fajne, estetyczne Instastories. Ja ją uwielbiam i używam non stop. Do wyboru szereg szablonów, oraz kilka czcionek. Ja najbardziej lubię tą imitującą ręczne pismo. Pamiętajcie, że oprócz zdjęć można też dodawać filmy.

edycja zdjec na instagram i instastories unfold

INSHOT

Ostatnia aplikacja nie służy do edycji zdjęć a wideo. Jest w związku z czym niesamowicie przydatna do tworzenia ciekawych Instastories. Można w niej dowolnie edytować film, przycinać, przyspieszać, dodawać muzykę i tekst. Ja korzystam z niej również do szybkiej edycji filmów na Facebooka, plus łączenia kilku scen w jeden dłuższy film. Wideo można również edytować pod względem wyglądu, czyli rozjaśnić, poprawić kolory lub użyć jednego z gotowych filtrów.

edycja filmow na instagram i instastories inshot

Jestem ciekawa czy znaliście już wcześniej te aplikacje, a może któraś jest dla Was nowością? Jeśli znacie jakieś inne, super aplikacje do edycji zdjęć podzielcie się nimi ze mną w komentarzach 🙂

Podrzucam mój Instagram i zapraszam do obserwowania 🙂

17 Comments

 1. Ja korzystam głównie ze vsco (świetne filtry), snapseed (możliwość „naprawiania” zdjęć) i pixlr (kolaże). No i google photos, tam przeglądam i robię ekspresowe poprawki 😀
  Unfold baaardzo mi się podoba, ale widzę to na co drugiej Insta Stories, więc jeszcze nie korzystałam, a już mi się przejadło.

  Swoją drogą, ostatnio trafiam na same reklamy na Insta Stories, które są… bardzo brzydkie! Co drugie konto na Insagramie robi ładniejsze i ciekawsze Stories!

 2. Bardzo przydatny wpis. Będę korzystać z polecanych programów i aplikacji! Dzięki!

 3. Bardzo przydatny post. Będę niedługo wdrażać w życie…

 4. Z chęcią zajrzę na Twoje IG bo widzę piękne zdjęcia!

 5. Bardzo przydatny wpsi dla takiego nieogara techniczno-instagramowego jak ja 🙂 Dziekuję za tę świetna inspirację!

 6. Mam wszystkie trzy aplikacje do obróbki zdjęć, ale ostatnio najczęściej używam Lightrooma, który dosłownie podbija moje serce 🙂

 7. Patrycja Czubak

  Zawsze się zastanawiałam, skąd się biorą te wszystkie ładne zdjęcia i instastories. Teraz już wiem :))

 8. Przydatny post. Dzięki!

 9. Unfold to dla mnie nowość 🙂 Dobrze wiedzieć!

 10. Unfold – my love 🙂 Używam go do istastories i jestem zachwycona <3

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*