5 powodów, dla któych musisz odwiedzić Hanoi

czy warto odwiedzić hanoi

Moja subiektywna lista 5 powodów, dla których musisz odwiedzić Hanoi:

  • JEDZENIE
  • KAWA
  • ŻYCIE NOCNE
  • ATMOSFERA
  • ZATOKA HA LONG

JEDZENIE W HANOI

Po średnich doświadczeniach z Sajgonu, z dystansem podchodziliśmy do kuchni Wietnamskiej. Jakie jednak szczęście, że nasze drogi poprowadziły do Hanoi!! Jedzenie tu jest rewelacyjne! Zaczynając od słynnej bułki Bahn Mi przez Hot Pot’y, aż po gorące pączki. Wszystko było pyszne i w dobrej cenie.

hanoi jedzenie hanoi piwo hanoi bulka banh mi hanoi jedzenie

To tylko trzy propozycje z długiej listy pyszności jakie znajdziecie w Hanoi. Ulice są tu pełne restauracji, barów oraz popularnych street food’ów, więc co krok można spróbować czegoś dobrego.

NAJLEPSZA KAWA NA ŚWIECIE

Nie jest to co prawda specjalność jedynie Hanoi, lecz tu znajdziecie dużo więcej miejsc gdzie serwują ten pyszny trunek.  Słodka o lekko czekoladowym posmaku. Jesli spróbujesz ją raz, bedziesz pamiętać ten smak już zawsze. Świetna w formie kawy mrożonej na lodzie, lecz równie pyszna na ciepło. Ta z dodatkiem mleczka skondensowanego – niebo w gębie. W wielu miejscach kupimy też słynną kawę Kopi Luwak.

wietnamska kawa kopi luwak

ŻYCIE NOCNE HANOI

W Hanoi spotkamy bardzo dobrze rozwinięte życie nocne. Za dnia ulice pełne są sklepów i handlarzy, zaś nocą kuszą klubami, barami i super piwem – Hanoi i Sajon sprawdzone 🙂

hanoi zycie nocnehanoi zycie nocne hanoi zycie nocne hanoi zycie nocne hanoi zycie nocne

Kilka ulic w starym centrum miasta tworzy mini dzielnicę, na której co krok możemy potańczyć popijając wspomniany zimny trunek. Wejście jest czasem płatne, to zależy czy odwiedzamy bar czy klub. Ceny świetne – 1.5$ za piwko!! Wokół znajdziemy również wiele knajp i restauracji otwartych do późnych godzin nocnych.

ATMOSFERA MIASTA

Nic tak nie buduje wspomnień z danego miejsca jak właśnie atmosfera tam panująca.

Hanoi to miasto, które żyje 24 godziny na dobę. Ruch zaczyna się tu od wczesnych godzin porannych, kiedy to handlarze otwierają swoje sklepy, aż do późnych godzin nocnych, przy akompaniamencie piwa i dobrej muzyki.

To miasto dosłownie żyje, na każdej ulicy coś się dzieje, jest głośno i tłoczno. Skutery płyną drogą, niczym fala. Ruch pomimo, że praktycznie bez zasad jest płynny, bez stłuczek i korków. Najgorzej w tym wszystkim ma pieszy, który pierwszego dnia widzi totalny chaos i boi się przejść prze ulicę, a już następnego wtapia się w ten ruch lawirując między samochodami, skuterami i rikszami.

hanoi skutery hanoi katedra sw jozefa hanoi rower z kwiatami hanoi zycie codzienne hanoi zycie codzienne

Tą atmosferę budują też oczywiście i przede wszystkim ludzie. Najbardziej lubimy fakt, ze nie czujemy się tu jak coś unikatowego. Nikt nas nie zaczepia, nie gapi się, nie namawia na zakupy. Możemy swobodnie wtopić się w otoczenie. Lokalsi zdają się nie zwracać specjalnej uwagi na turystów i to cenimy.

ZATOKA HA LONG & WYSPA CAT BA

Perełka Wietnamu. Tysiące wysp znajdujących się w zatoce tworzy to miejsce pięknym i unikalnym. Największą wyspą jest Cat Ba Island, na której znajduje się miasto Cat Ba City, a w nim pełna baza turystyczna. Są hotele, restauracje i agencje organizujące wycieczki po zatoce. Warto zostać tam choć na jeden dzień, wypożyczyć skuter i pozwiedzać ją wzdłuż i wszerz.

CAT BA ISLAND

cat ba island cat ba island

HA LONG BAY

ha long bay ha long bay ha long bay ha long bay ha long bay

Wycieczka po zatoce to fajna atrkacja, pomimo, że już całkiem skomercjalizowana. Możemy popływać kajakiem, snorkować, czy odwiedzić farmę rybacką, w której na wodzie mieszka ponoć nawet 2000 ludzi!

ha long bay ha long bay

My jesteśmy totalnie zachwyceni stolicą Wietnamu i na pewno będziemy tu jeszcze wracać!
A Wy? Jak Wam się podoba Hanoi??

 

6 thoughts on “5 powodów, dla któych musisz odwiedzić Hanoi”

  1. To jest niesamowite – jeszcze nigdy nie byłem tak daleko i takie miejsca znam tylko z fotografii. Najbardziej podoba mi się zatoka Ha Long, po prostu jest niezwykła z tymi ogromnymi skałami!

  2. I jeszcze sok z trzciny cukrowej! Uwielbiam Hanoi- a jedzenie-mistrzostwo! I zdecydowanie inna atmosfera niz na poludniu Wietnamu! Super post,my zas pozdrawiamy prosto z Filipin!

  3. O Mamusiu, jak tam jest pięknie:) O wietnamskiej kuchni wiele słyszałam, ale próbować jeszcze nie miałam okazji, ale Azja woła mnie już do siebie od jakiegoś czasu, więc myślę, że prędzej czy później w końcu się tam wybiorę:)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *