Top
  >  AZJA   >  Co zobaczyć w Tokio? TOP 10 Najciekawsze miejsca i atrakcje!
Tokio co zobaczyć top 10 atrakcji

Tokio – co zobaczyć w tym największym mieście w Japoni? Przygotowałam dla was listę TOP 10 najlepszych atrakcji, które obowiązkowo musicie zobaczyć będąc w Tokio. Jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej,  bowiem lista mogła by mieć spokojnie nawet i 100 pozycji!!

Tokyo Sky Tree

Niekwestionowany lider na liście. Tokyo Sky Tree to najwyższa wieża widokowa na świecie oraz drugi najwyższy budynek zaraz po Burji Khalifa. Tokyo Sky Tree posiada dwie platformy widokowe zlokalizowane na 350 oraz 450 metrach. Więcej informacji o tym miejscu znajdziecie w tym wpisie.

tokio co zobaczyć tokyo sky tree
tokio atrakcje widok z tokyo sky tree

Skrzyżowanie Shibuya Crossing

Największe skrzyżowanie świata – tak powszechnie mówi się o skrzyżowaniu przy stacji Shibuya. Statystyki podają, że w godzinach szczytu przez skrzyżowanie równocześnie przechodzi nawet 1000 osób! Wszystko ze wzgledu na fakt, że piesi przechodzić mogą nie tylko w poprzek ulicy ale także mogą przeciąć droge środkiem. Jednym z lepszych punktów obserwacyjnych, w którym wykonac można min. ciekawy time laps jest kawiarnia Starbucks po przeciwnej stronie drogi od wyjścia ze stacji.

W pobliżu stacji znajduje się też pomnik Hachiko. Jak myślę o nim to zawsze się wzruszam! Historia w skrócie: Wszystko dzieje sie w latach 1924- 1935. Pies codziennie odprowadzał swojego pana na stację, następnie czekał na niego jak ten wróci z pracy. Pewnego dnia Hidesaburō Ueno (właściciel psa) niespodziewanie zmarł w miejscu pracy. Pies nieprzerwanie czekał na niego na stacji (przychodził codzienie o tej samej porze, przed przyjazdem wieczornego pociagu) przez następne 10 lat! Mieszkańcy Tokio w uznaniu za niezwykłą lojalność Hachiko wystawili mu pomnik, który znajduje się tuż przy wyjściu ze stacji Shibuya. Na bazie tej historii powstało kilka filmów i książek.

tokio co zobaczyc shibuya crossing

Odaiba

To miejsce jest tak szalone, że nie wiem nawet jak je opisać. Nie wiem czy zacząć od amerykańskiej Statuy Wolności, wielkiego robota Gundama, czy mostu Golden Bridge. Tak, te wszystkie rzeczy i wiele, wiele innych znajdziecie na wyspie Odaiba. Dojedziecie tu metrem, kierując się na stację o tej samej nazwie.

Wszystkie atrakcje zlokalizowane na wyspie niesamowicie prezentują się nocą! Obowiązkowo zarezeruj sobie wieczór na odwiedzenie Odaiby.

tokio co zobaczyc odaiba statua wolnosci
tokio co zobaczyc gundam wyspa odaiba

Tokyo Tower

W Tokio znajdziecie wiele rzeczy które są identyczne jak ich odpowiedniki na świecie. Wspomniałam o Statule Wolności czy moście Golden Bridge. Tym razem mamy tu odwzorowanie wieży Eiffle. Tokyo Tower – bo taką nosi nazwę – znajduje się w dzielnicy Minato w parku Shiba i najlepiej dojechać do niej kierując się do stacji Akabanebashi (genialna nazwa :D)

Podobnie jak w punkcie wyżej, polecam zobaczyć to miejsce po zachodzie słońca.

tokio co zobaczyc Tokyo tower

Kolorowa Dzielnica Harajuku

To miejsce jest jakby wyciągnięte z anime. Wszystko jest tu cukierkowe, kolorowe i bajeczne. Kojarzycie anime i dziewczyny w rozkloszowanych sukienkach, kucykach i białych koszulach? Tak, tu na pewno je spotkacie! Do tego mnóstwo sklepów z ubraniami i akcesoriami.

Będąc na ulicy Takeshita Dori warto odwiedzić sklep Daiso, gdzie można kupić drobne pamiątki za jedyne 100 Y – 3.5 zł.

Tokio co zobaczyć dzielnica Harajuku ulica Takeshita Dori

Co zobaczyć w Tokio? Najlepsze atrakcje!

Świątynia Meji Jingu

Jedna z piękniejszych świątyń w Tokio. Znajduje się w dzielnicy Shibuya czyli tam gdzie słynne skrzyżowanie. Jest to najważniejsza w Tokio świątynia wyznawców shinto. Do świątyni prowadzą ogromne, drewniane bramy Torii, które dzielą część świecką od świętej, natomiast sama droga prowadzi przez uroczą aleję otoczoną wysokimi drzewami. Po drodze mijamy też słynne beczki sake, które chyba każdemu przypominają lampiony. Są to dary ufundowane przez mieszkańców Japoni.

Więcej o tym jak zachować się w świątyni – co robić a czego obowiązkowo nie – znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

tokio co zobaczyc swiatynia meji jingu
tokio co zobaczyc MEJI JINGU
tokio co zobaczyć beczki sake meji jingu

Targ Rybny Tsukiji

Targ rybny nie brzmi jak miejsce, które każdy chciał by zobaczyć, jednak obiecuję, że będziecie zachwyceni. Tsukiji to największy targ rybny na świecie, którego roczne obroty wynoszą 5.5 mln $!

Polecam odwiedzić jeden z okolicznych suhi barów, które zaopatrują się każdego ranka w owoce morza i ryby z targu.

Warto również spróbować surowego tuńczyka! Cena jest dość wysoka, ale nie będziecie żałować. Niebo w gębie!

tokio co zobaczyć targ rybny

Tokyo Metropolitan Government Building

Budynek Rządowy ‚Tokyo Metropolitan Government Building’ znajduje się w dzielnicy Shinjuku. Otoczony jest z każdej strony wieżowcami, z których większość ma bardzo ciekawe nazwy, takie jak min. Kokon.

Budynek ma dwie platformy obserwacyjne zlokalizowane na szczycie obu wież, na wysokości 202 metrów. Najlepiej odwiedzić tą południową, bowiem przy dobrej pogodzie mamy szanse zobaczyć Fiji. Wejście jest darmowe, a dodatkowo do dyspozycji turystów są wolontariusze, którzy oprowadzają turystów i pokazują najciekawsze miejsca widoczne z każdej strony budynku.

Tokio co zobaczyć Tokyo Metropolitan Government Building
Tokio co zobaczyc widok z Tokyo Metropolitan Government Building
tokio co zobaczyc cocon
Tokio co zobaczyć dzielnica Shinjuku

Świątynia Senso-Ji

Świątynia Buddyjska w dzielnicy Asakusa. Jest to najstarsza i jedna z najważniejszych świątyń w Tokio. Codziennie przepływają przez nią dziesiątki tysiecy wiernych i turystów chcących na własne oczy zobaczyć to piękne miejsce. Zapraszam na bloga ‚wszystkiegojaponskiego’, gdzie znalazłam ciekawy i praktyczny opis świątyni Senso-ji.

Esencja Senso-ji

tokio co zobaczyć swiatynia senso ji
tokio co zobaczyc swiatynia senso ji

Największy Sex Shop w Tokio

Ta pozycja trochę odstaje od listy, ale jest tak ciekawa, że musiałam ją tu wymienić. Nie często bowiem spotyka się 9-cio piętrowy sex shop!

Sklep podzielony jest na działy, a każde piętro ma inne akcesoria. Są rzeczy ciekawe i takie trochę straszne :D Wszystko zależy co kto lubi.

Generalnie w Japoni spotkać można dość dużo sex shopów, bądź sklepów z porno filmami, lecz co ciekawe czesto animowanymi. Można tu kupić plakaty z sexi dziewczynkami z anime, często w szkolnym mundurku lub pół nago.

W sklepie obowiązuje całkowity zakaz robienia zdjęć lub wideo.

tokio co zobaczyć dziewięcio piętrowy sex shop
tokio atrakcje sex shop

Jeśli podoba Wam się taki plan zwiedzania i wymienione przeze mnie atrakcje, to dla ułatwienia dodaję jeszcze mapę. Zaznaczyłam tam wszystkie opisane wyżej miejsca :) 

Comments:

 • Magda

  Styczeń 31, 2019

  Chciałabym to wszystko zobaczyć na własne oczy 🙂

  reply...
 • Luty 1, 2019

  Zastanawiam się nad wyjazdem do Japonii w wakacje także Twój wpis bardzo mi się przydał, dzięki! 🙂
  A ten 9-piętrowy sex-shop widziałam w programie na TVN Style 😀
  Pozdrawiam,
  Kiniacz z thelife.pl

  reply...
 • Luty 1, 2019

  Japonia to moje wielkie marzenie. Akurat na Tokio nie skupiałabym się aż tak bardzo, gdyż męczą mnie duże miasta, ale na pewno chwilę poświeciłabym na jego eksplorację. Pozdrowionka.

  reply...
 • TosiMama

  Luty 5, 2019

  WOW! Niesamowite miasto, wyjątkowe widoki!

  reply...
 • Luty 5, 2019

  Do tej pory myślałam o Japonii w kontekście wyjazdu zimowego na freeride, ale teraz myślę, że należy do tego dołożyć przynajmniej weekend w Tokio!

  reply...

post a comment