Co zobaczyć w Bangkoku? TOP 7 najlepszych miejsc!

CO ZOBACZYĆ w BANGKOK?

Co zobaczyć w Bangkoku?? To miasto jest ogromne i daje nam niezliczoną ilość odpowiedzi na to pytanie, my jednak skupimy się na naszych „must see”. Poniżej kilka miejsc z pierwszych stron przewodników, plus trochę od nas 🙂

 

Bangkok – Świątynia Wat Arun

Świątynia Buddyjska znajdująca się na zachodnim brzegu rzeki Menam. Najlepiej dostać się do niej łodzią lub promem z przeciwległej strony rzeki. Jest to najsłynniejsza i jedna z najstarszych świątyń w Bangkoku. Świątynia składa się z jednej głównej oraz czterech mniejszych wież. Zdobiona jest tłuczoną porcelaną pochodzącą z Chin.

bangkok-co-zobaczyc-wat-arun bangkok-co-zobaczyc-wat-arun

Bangkok – Pałac Króla i Wat Phra Kaeo

Pałac znajduje się po drugiej stronie rzeki Menam, patrząc od strony ostatnio zwiedzanego Wat Arun. Całość najprościej można podzielić na dwie części. Jedną z nich są pomieszczenia mieszkalne oraz sale recepcyjne króla. Natomiast część druga to kompleks świątynny Wat Phra Kaeo – świątynia Szmaragdowego Buddy. Nie chcąc łamać zasad obowiązujących w Świątyni, nie posiadamy żadnego zdjęcia przedstawiającego Buddę. Co jednak ciekawe, w internecie możecie znaleźć ich mnóstwo. Ważne : Na miejscu należy obowiązkowo mieć zakryte nogi i ramiona (nie wystarczy tylko chusta). Warto więc zaopatrzyć się w lekkie zwiewne ubrania, które z jednej strony zakryją to co wymagane, a z drugiej nie będą męczarnią podczas zwiedzania w ponad trzydziesto stopniowym upale.

bangkok-co-zobaczyc-palac-krola bangkok-co-zobaczyc-palac-krola

Leżący Budda

Wat Pho to tam znajduje się posąg Leżącego/ Odpoczywającego Buddy. Jest to najstarsza i największa świątynia Bangkoku. Znajduje się ona po tej samej stronie rzeki co poprzednio wymieniany Pałac Króla. Głównym punktem świątyni jest mierzący 46 metrów długości i 15 metrów wysokości pozłacany posąg, przedstawiający leżącego Buddę osiągającego nirwanę. Warto zwrócić szczególną uwagę na stopy, ozdobione symbolami z masy perłowej. Nie jest to jedyny posąg Buddy, który możemy zobaczyć w tym kompleksie świątyń, jest jednak największy. Poza nim w głównej świątyni (bot) znajdują się inne 394 posągi Buddy wykonane z brązu.

bangkok-co-zobaczyc-lezacy-budda

bangkok-co-zobaczyc-lezacy-budda

co zobaczyc w bangkoku

Chatuchack Market

Kiedy sądzisz, że już nic Cie nie zaskoczy pojawia się Chatuchack market. Mierzący 35 akrów, czyli ponad 14 hektarów lub ponad 140 tys m² market, w którym kupisz dosłownie wszystko. Całość podzielona jest na 27 sekcji i zaufaj mi, bardzo pomaga to w odnalezieniu się pomiędzy tysiącami stoisk. Najlepiej udać się do niego w weekend, gdyż w tygodniu duża część stoisk jest zamknięta. Obowiązkowy punkt dla każdego kto uwielbia zakupy, ale również dla tych którzy chcą zobaczyć coś ciekawego, oryginalnego lub po prostu kupić parę pamiątek.

Na miejscu znajdziemy bowiem wszystko: od pamiątek po jedzenie, od mebli po zwierzęta, od ubrań po biżuterię, od rękodzieła po repliki największych światowych firm. Ważne: ceny sugerowane są mocno zawyżone, warto więc się dobrze targować. Na miejsce najlepiej dotrzeć autobusem miejskim lub sky train’em, o którym więcej poniżej.

bangkok-co-zobaczyc-chatuchak-market bangkok-co-zobaczyc-weekendowy-market

Golden Mount

Sztucznie usypana wyspa mierząca 79 metrów wysokości, był to niegdyś najwyższy punkt w Bangkoku. Na szczycie wzgórza, do którego prowadzi ponad 300 schodów, znajduje się złota chedi z relikwiami Buddy. Wzgórze znajduję się w zespole świątynnym Wat Saket. Ze szczytu podziwiać można panoramę miasta.

bangkok-co-zobaczyc-golden-mount bangkok-co-zobaczyc-view-top bangkok-co-zobaczyc-golden-mount

Bangkok i słynna Kaosan Road

„Zagłębie” backpakerów. To tu mieszkaliśmy, to tu jedliśmy pierwsze Pad Thai i zobaczyliśmy pierwszego Lady Boya :). Choć ta część miasta,a właściwie ulica z kilkoma przecznicami jest już mocno zmieniona pod kątem turysty zachodniego, dalej uważamy, że Bangkok bez odwiedzenia Kaosan Road byłby niepełny. O każdej porze pełna turystów, tych tzw. Backpackerów (do których i siebie zaliczamy),czyli osób, które pewnego dnia stwierdziły, że warto spakować plecak i lecieć na podbój Azji 🙂

bangkok-co-zobaczyc-kaosan-road

Chińska dzielnica w Bangkoku

Duża część wielkich miast ma chińską dzielnice, na której znajdziemy kolorowe lampiony rozwieszone na ulicy oraz mnóstwo większych lub mniejszych knajp z kuchnia azjatycką. I niby jesteś już w Tajlandii, egzotycznym zakątku Azji to po co jeszcze szukać w tym wszystkim tego całego China Town? A więc po to aby w końcu zasmakować prawdziwych noodle, chińskich pierożków i całej reszty chińskich przysmaków, które tu smakują inaczej, smakują przede wszystkim lepiej. Gdzie można poczuć ten azjatycki klimat jeszcze bardziej, mocniej chłonąć tą otaczająca nas egzotykę.

bangkok-co-zobaczyc-china-town

Na koniec chcielibyśmy zwrócić jeszcze uwagę na dwa środki transportu, które z kolei powinny być nie na liście „must see” lecz obowiązkowo „must try”.

Sky Train i Tuk Tuk

Dwa środki transportu, które nam kojarzą się szczególnie z Bangkokiem. Podniebne metro i riksza ze skuterem. Sky line, sky train – pierwszą możliwością aby skorzystać z tego oryginalnego (jak dla nas) środka transportu jest transfer z lotniska, kolejną dojazd do Chatuchack market, o którym pisałam wyżej. Z kolei tuk tuk jest dobrą formą przemieszczania się po mieście (można też korzystać z baaardzo tanich autobusów miejskich). Mieszczący od 2 do 4 osób, jest wygodną formą transportu, pozwalającą lepiej omijać korki a dodatkowo wciąż czuć na twarzy powiew ciepłego powietrza ( nie mylić ze świeżym). Tuk tuki znajdziemy wszędzie, a właściwie to one nas znajdują. A ponieważ jest ich aż tak wiele warto się mocno targować o cenę.

bangkok-co-zobaczyc-sky-train

bangkok-co-zobaczyc-tuctuc

bangkok-co-zobaczyc-tuc-tuc

 

Na tym kończymy naszą odpowiedź na pytanie „co zobaczyć w Bangkoku?” i tym samy otwieramy serię opowieści z Azji   🙂

Jeśli interesuje Was temat Tajlandnii to polecam przeczytać pozostałe wpisy z tej Kategorii. Znajdziecie je wszystkie >> TU <<

1 thought on “Co zobaczyć w Bangkoku? TOP 7 najlepszych miejsc!”

  1. Pingback: Niesamowity rok 2018! Wielkie podsumowanie - SIMPLY HAPPY

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *