Top
  >  EUROPA   >  Bagaż podręczny, tanie linie lotnicze – wymiary, ilość, cena
bagaz-podreczny-wymiary

Bagaż podręczny to najlepsza opcja jeśli planujemy krótki wypad za miasto, ale także tygodniowy urlop. Sprawdza sie też na trzy miesiące w Azji, ale to temat na inny raz :)
Nie tracimy czasu na odprawę bagażu, nie tracimy czasu na jego odbiór, oraz nie tracimy pieniędzy! Bowiem bagaż podręczny jest w cenie biletu.

Dziś zebrałam dla Was podsumowanie wszystkich zasad obowiązująych bagaż podręczny w najtańszych europejskich liniach lotniczych, łącznie z najnowsza zminą dotyczaca lini Ryanair. Dzięki tej wiedzy będziecie mieć pewność, ze wasz bagaż spełnia wszystkie wymogi i nie będzie przykrej niespodzianki na lotnisku.

Ryanair - Bagaż Podręczny

W jednej z napopularniejszych lini lotniczych Ryanair, jeden pasażer może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm oraz 1 mniejszy bagaż o maksymalnych wymiarach 35 cm x 20 cm x 20 cm.

Pasażerowie, którzy wykupili opcję pierwszeństwa wejścia na pokład (lub korzystają z taryfy Flexi, Flexi Plus lub Family Plus), mogą wnieść na pokład jeden mały oraz jeden duży bagaż podręczny.

Pasażerowie korzystający ze standardowej taryfy musza niestety pozostawić swój duży bagaż podręczny przy wejściu na pokład w celu bezpłatnego umieszczenia go w luku jako bagaż rejestrowany. Dostajecie na niego żółtą naklejkę i odbieracie go wówczas w tym samym miejscu gdzie bagaż rejestrowany.

Od pierwszego listopada 2018 roku, klienci bez wykupionego priorytetu, którzy chcieliby wnieść na pokład drugą, wiekszą walizkę z kołkami (10kg) muszą wykupić 10kg walizkę do odprawy za £/€8 w trakcie dokonywania rezerwacji lub £/€10 jeżeli zostanie dodana po zrobieniu rezerwacji do 40 minut przed wylotem.

Zwiększony jednak został dozwolony rozmiar bezpłatnej małej torby podręcznej o 43% z 35 x 20 x 20 cm do 40 x 20 x 25 cm. Co akurat przy tej zmianie jest jakimś plusem.

bagaz_podreczny

Wizz Air - Bagaż Podręczny

Każdy pasażer linii lotniczych Wizz Air może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymanych wymiarach 55x40x23 cm oraz wadze 10 kg.

Dodatkowo, po wykupieniu opcji pierwszeństwa wejścia na pokład można ze sobą zabrać dodatkowy przedmiot osobisty, np. małą damską torebkę. Bagaż ten może mieć maksymalne wymiary 40x30x18 cm, ponieważ należy umieścić go w trakcie lotu pod fotelem.

Easy Jet - Bagaż Podręczny

Pasażerowie linii lotniczych Easy Jet mogą zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego, podręcznego o wymiarach 55x45x25 cm bez limitu wagi.

Pasażerowie kozystający z opcji easyJet Plus, FLEXI fare, Extra Legroom moga dodatkowo zabrać na pokład grugi, mały bagaż o wymiarach 45x36x20 cm.

Szybkie podsuowanie:
Ryanair – 55 x 40 x 20 cm, 10 kg (do 1.10.18)
Wizz Air – 55 x 40 x 23 cm, 10 kg
Easy Jet – 55 x 45 x 25 cm, brak limitu wagi.

Bezpiecznej Podróży!
Edyta :)

Comments:

  • Październik 4, 2018

    Nie napisalas, ze mozna nadal miec 2 sztuki bagazu podrecznego, jezeli wykupi sie Priority boarding (Ryanair), wiec dla tych ktorzy to kupowali tak na prawde nic sie nie zmienia.

    reply...
  • Październik 4, 2018

    Jak usłyszałam o tej zmianie, zaczęłam doceniać WizzAira 😉 a jeśli mnie pamięć nie myli, to kiedyś właśnie WIzzAir miał najmniejszy bagaż. Przynaję, że irytuje mnie to dopłacanie za bagaż podręczny normalnych rozmiarów. Gdzieś czytałam, że Włosi wszczęli śledztwo przeciwko Ryanairowi, bo przewóz bagażu jest nieodłączną częścią transportu. I zgadzam się z Włochami!

    reply...

post a comment