wschod_slonca_birma

Bagan – bajeczny wschód i zachód słońca w Birmie

Są czasem takie momenty podczas podróży, kiedy coś nas zupełnie zaskakuje, przerasta wyobrażenia i i staje sie najlepszym wspomnieniem z danego miejsca. Tak było właśnie podczas naszej wizyty w Birmie, a dokładniej w starym mieście Bagan.

Miasto Bagan słynne jest na całym świecie z niezwykłej ilości Pagód, Świątyń i innych obiektów (ponad 4 tysiące) rozsianych na terenie 104 km². Są wspaniałe, liczne, idealnie wypisane w krajobraz. Lecz to nie one są jednak tematem tego wpisu, a najpiękniejsze wschody i zachody słońca jakie mieliśmy okazję tam podziwiać.

Wchodząc do/na Pagodę lub Stupę należy obowiązkowo zdjąć obuwie, również skarpetki!!
Wchodząc do/na Pagodę lub Stupę należy obowiązkowo zdjąć obuwie, również skarpetki!!

Dawniej kiedy to turystów było znacznie mniej, można było podziwiać tą piękną grę światła z samej góry wysokich Pagód. Później  wprowadzono całkowity zakaz wchodzenia na budynki, żeby na sam koniec pozostawić turystom zaledwie kilka otwartych, na które wchodzenie jest dozwolone.

Część Pagód jest w świetnym stanie, część w całkowitym rozpadzie. Wiele jest jednak dokładnie pośrodku. Wyglądają na stabilne, lecz nie są na tyle zabezpieczone aby przebywanie na nich było bezpieczne.

Nie będę wam pisać gdzie jest najlepsze miejsce na wschód, a gdzie na zachód bo ta sytuacja zmienia sie z dnia na dzień. Miejsce dostępne dziś, może być już jutro zamknięte. Tak było w przypadku Pagody z której podziwialiśmy zachód słońca. Wróciliśmy tam za dwa dni, a brama była już zamknięta na kłódkę 🙁 

Tak więc usiądźcie wygodnie i cieszcie oczy tym pięknym widokiem.

Bagan, Birma 2018.

wschod_slonca_birma wschod_slonca_birma wschod_slonca_birma wschod_slonca_birma wschod_slonca_birma wschod_slonca_birma wschod_slonca_birma wschod_slonca_birma wschod_slonca_birma wschod_slonca_birma zachod_slonca_birma zachod_slonca_birma zachod_slonca_birma

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*