Byliśmy na końcu świata!! Land’s End w zachodniej Anglii

To nie żart, naprawdę byliśmy na końcu świata! I okazuje się, że nie jest on aż tak daleko jak by się mogło wydawać. Gdzie znajduje się koniec świata? Jak tam dotrzeć? Co tam zastaniemy? Już odpowiadam na pytania.

atrakcje-lands-end-kornwalia

Land’s End (w wolnym tłumaczeniu „koniec lądu”) – bo o nim mowa, to najbardziej wysunięty punkt na zachód Anglii. Położony jest w hrabstwie Kornwalia, na południowo-zachodnim krańcu Półwyspu Kornwalijskiego. Dojechać tam można autobusem z St Ives lub Penzance, a także samochodem drogą A30, bezpośrednio z Londynu.

Tak jak większość wybrzeży w Wielkiej Brytanii, tak i to otoczone jest klifami. Udostępnione są trasy spacerowe oraz punkty widokowe na pamiątkowe selfie 😉 Warto wziąć ze sobą coś ciepłego do ubrania bo straszliwie tam wieje. Znajdziemy tam również symboliczny drogowskaz z kierunkami podróży min. do Nowego Jorku.

co-zobaczyc-w-kornwalii-lands-end-drogowskaz

Atrakcje Land’s End

Poza urokami natury, których temu miejscu odmówić nie można, znajdziemy tam kilka miejsc ostatnich i pierwszych zarazem. Tak więc jest ostatnia i pierwsza chata, ostatnia i pierwsza skrzynka pocztowa, ostatni i pierwszy sklep itp. Pamiętajcie, że cały czas jesteśmy w Land’s End, dlatego też wszystko jest „ostatnie i pierwsze”.

co-zobaczyc-w-kornwalii-lands-end

Na miejscu jest rónież jeszcze jedna atrakcja, która ni w ząb tam nie pasuje. Park rozrywki dla rodzin z dziećmi, który jak dla mnie pokazuje jedynie, że wszystko jest na sprzedaż. Znajdziemy tam np. Shaun the Sheep Experience, 4d Film Experience czy Greeb Farm. Otwarte są codziennie od 10:00.

co-zobaczyc-w-kornwalii-lands-end-park-rozrywki
Sami zobaczcie jak to wygląda…

Poza  tego typu „atrakcjami”, jest tam też min. sklep z pamiątkami, restauracja i hotel.

co-zobaczyc-w-kornwalii-lands-end co-zobaczyc-w-kornwalii-lands-end

Na sam koniec zostawiłam najlepsze. Od 25 lipca do 31 sierpnia w każdy wtorek i czwartek  w Land’s End odbywają się pokazy sztucznych ogni z muzyką na żywo! My niestety byliśmy tam wiosną, ale jako miłośnik „fajerwerków” wiem, że musimy ponownie wrócić latem 🙂

I jak podoba wam się Land’s End? Byliście kiedyś w podobnym miejscu?

5 thoughts on “Byliśmy na końcu świata!! Land’s End w zachodniej Anglii”

  1. Byłam na końcu świata czyli w Pasterce, która tak właśnie jest nazywana. 🙂 W Anglii jeszcze nie byłam, ale mieć zdjęcie przy takim znaku to fajna sprawa. Tylko ten paskudny park rozrywki…

  2. Kornwalia siedzi w mojej głowie od dawna przez wszystkie seriale filmy wydaje się magiczna i po Twoim poście tylko się utwierdzam że jest pięknie i że warto. Chwilowo planuje NYC ale może i na Kornwalię przyjdzie czas pozdrawiam ciepło

  3. Pingback: Suchą stopą na St Michael's Mount. Atrakcje Kornwalii - SIMPLY HAPPY

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *