Angkor Wat – symbol of Cambodia

angkor-wat

Angkor Wat

Angkor Wat to jedna z najbardziej popularnych świątyń na świecie. Znajduje się w kompleksie świątyń Angkor, kilka km od miasta Siem Reap w Kambodży.
Angkor Wat is one of the most popular temple in the world. It is situated in temples complex Angkor, few km from Siem Reap City in Cambodia.

angkor-wat-map
https://www.google.co.uk/maps

Co roku tą niesamowitą świątynie odwiedza ponad 2 mln ludzi. Nie dziwią więc tłumy na każdym jej kroku.
Every year this amazing place visit over 2 mln people. So there is no suprise when you see the crowds everywhere.

angkor-wat
Najbardziej charkterystyczną częścią Angkor Wat są znajdujące się na środku cztery mniejsze i jedna główna/centralna wierza mierząca 65 metrów. Cały kompleks zajmuje 2,08 km². i znajduje się 1,3 km od miasta królewskiego Angkor Thom. Jednak jego największą atrakcją jest długi na 900 metrów kamienny arras, przedstawiający sceny z eposów indyjskich Ramajany i Mahabharaty.
Most recognize in Angkor Wat are four smaller and one big/central tower which has 65 m high. All complex has 2,08 km² and is located 1,3 km from king city Angkor Thom. The best part o temple is 900 meters length stone arras, which show the scenes from Ramajana and Mahabarata india epos.

angkor-wat

angkor-wat
Na jej zwiedzanie najlepiej przeznaczyć około 2-3h, co jest naszym zdaniem wystarczającym czasem na poznanie piękna tego miejsca, ale równie dobrze może to być nawet pół dnia.
We recommend to reserved around 2-3 h for visit the temple, which is enough time to see whole place, but you can also spent there even half a day.
Jedną z możliwości jest przybycie do Angkor Wat tuż przed wschodem słońca, które wyłania się dokładnie zza świątyni (stojąc przodem do wejścia).
One of the idea is to arrive just before sunrise. Sun is going up exactly behind the temple (if you stand in from of the main entrance).

angkor-wat

Większość turystów zaraz po wschodzie słońca, jedzie do hotelu na śniadanie i dopiero po tym wraca na zwiedzanie świątyni. Jest to wówczas idealny moment, aby zobaczyć to wspaniałe miejsce bez tłumów ludzi. My tak zrobiliśmy i jesteśmy bardzo z tego powodu zadowoleni, ponieważ gdy my opuszczaliśmy Angkor Wat, setki turystów właśnie docierały.

Most of the people who coming for sunrise, just after that going back to hotel for breakfast and than coming back to see the whole temple. This is the great opportunity to see this beautiful place without crowd. We did it and we are very happy, because when we were leaving  Angkor Wat, hundred of people just arrived.

angkor-wat
Chcąc odwiedzić głowną wierzę Angkor Wat, należy być odpowiednio ubranym. Mamy tu na myśli zasłonięte ramiona i nogi. Byliśmy świadkiem, przykrej sytuacji gdy pewna kobieta nie została wpuszczona ze względu na brak tego właśnie ubioru. Warto więc o tym pamiętać!!
If you want to visit the main tower in Angkor Wat, you need to remember to be dressed as is required. You need to cover your arms and legs. We sow a women who couldn’t went up because she wasn’t dressed well. It’s good to remember that!!

angkor-wat
Na koniec pokażemy wam kilka zdjęć, jakie udało nam się wykonać w tym niesmowitym miejscu 🙂
english translation At the end we want to show you few of our pictures, from this amazing place 🙂

5 thoughts on “Angkor Wat – symbol of Cambodia”

 1. Angkor Wat to świetne miejsce , ale i pozostała część Kambodży jest warta odwiedzenie.Podróż łódką do Battambang, bambusową kolejką do nikąd, wieczór na statku przy nadbrzeżu rzeki w Phnom Penh, kolacja na plaży w Sihanoukville – to są momenty , które się również pamięta.
  pozdr
  bm
  ……………………………………………………
  https://bigmarkk.wordpress.com/

 2. Niesamowite, że takie budowle stoją już tyle wieków i mimo, że z roku na rok coraz bardziej widać po nich upływ czasu, to mają w sobie pewną siłę przyciągania. Zachwycają, inspirują i dowodzą, że człowiek ma ogromny potencjał twórczy 🙂

 3. Nie wiem co się dzieje, ale zniknął mój komentarz… Angkor Wat to jedno z moich marzeń podróżniczych 🙂 Mam nadzieję kiedyś je spełnić. Na zdjęciach wygląda naprawdę fantastycznie! Na żywo na pewno jeszcze lepiej 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *