Amsterdam – to musisz zobaczyć!

7 rzeczy, które musisz zrobić będąc w Amsterdamie

W Amsterdamie byliśmy dwa dni i dwie noce. Krótki czas, lecz wykorzystany maksymalnie. Kolejne nowo poznane miasto i kolejne, do którego na pewno wrócimy. Amsterdam = rowery, rowery, kanały,muzea, rowery. A tak na poważnie, faktycznie rowerów jest tu masa, a co jeden to bardziej oryginalny. Podobnie z kanałami, lecz te akurat dużo się między sobą nie różnią. I muzea.. tych jest ogrom i nie sposób odwiedzić wszystkie. Można tu znaleźć muzea sztuki, jak i przedmiotów użytkowych, aż po muzeum sexu.

must do in amsterdam

Poniżej przedstawiamy listę rzeczy które trzeba zrobić będąc w Amsterdamie. Lista bardzo subiektywna.

Coffee Shop

Coffee shop – Każdy z nas wie z czego słynie Amsterdam. Nie można więc obojętnie przejść obok licznych, kolorowych Coffee Shop’ów serwujących to co na co dzień dla przyjezdnych zakazane. Co powiecie na słynne Space Cake? 🙂

 

must do in amsterdam - coffee shopUlica czerwonych latarni – Kolejna z rzeczy, które spotkać można tylko tutaj. Oświetlone na czerwono okna witryn, a w nich kuszące przechodniów, niczym manekiny na wystawie kobiety. Osobiście polecamy zobaczyć.

Frytki w Vlaamse Frites – Ogromna porcja, grubo pokrojonych frytek z sosem do wyboru. Jak już jesteśmy w Holandii to obowiązkowo musimy wypróbować z majonezem. My w hostelu, gdzie się zatrzymaliśmy dostaliśmy kupon rabatowy, dzięki czemu za sos nie musieliśmy dopłacać (zawsze jakaś oszczędność 😛

I Amsterdam

Zdjęcie z napisem „I  Amsterdam” – Napis znajduje się przy Rijksmuseum, czyli największym muzeum w Holandii.

must do in amsterdam - i amsterdam

Heineken Experience

Heineken Experience – Jak na piwoszy przystało, będąc w Amsterdamie nie mogliśmy nie odwiedzić Muzeum Heinekena. Miejsce zrobiło na nas mega wrażenie, mnóstwo atrakcji w środku, degustacja piwa(3 x 0,3l ) oraz pamiątkowe zdjęcia w formie cyfrowej oraz na papierze. Szczerze polecamy! Dobra rada: nie czekajcie na ostatnie wejście. Z biletem wstępu połączona jest przejażdżka promem do centrum, która niestety nie kursuje po ostatnim seansie. Dlatego my się na nią nie załapaliśmy.

must do in amsterdam - heineken must do in amsterdam - heineken

Rijksmuseum

Stedelijk Muzeum i Rijksmuseum – Amsterdam słynie z ogromnej ilości muzeów, lecz te dwa wiodą prym na liście. Pierwsze Jest największym muzeum sztuki nowoczesnej i designu. Otwarte od poniedziałku do piątku. Bilet wstępu: studenci €7,5, dorośli €15, młodzież i dzieci do lat 18 wstęp za darmo – Bilety online. Z kolei Rijksmuseum, czyli Holenderskie muzeum narodowe ma w swoim zbiorze około 8000 tysięcy eksponatów związanych z historią i sztuką Holenderską, w tym dzieła Rembrandt’a, Van Gogh’a i innych wielkich artystów. Otwarte codziennie od 9 do 17. Bilet wstępu to €17,5, studenci 50% zniżki, dzieci i młodzież do lat 18 wstęp darmowy – Bilety online.

must do in amsterdamPrzepłynięcie kanałami – Ciekawa forma poznania Amsterdamu z innej strony. Zobaczenia tego, czego z lądu nie da się dostrzec. Tańczące domy, wesoło pochylające się ku sobie, historia miasta, podziwianie kanałów, łódek mieszkalnych. Dla niezdecydowanych polecamy przepłynięcie się przynajmniej tzw. Canal bus, czyli autobusem wodnym.

must do in amsterdam must do in amsterdam

Na tym zakończylibyśmy naszą krótką listę. Nie jest to wszystko czego warto spróbować będąc w Amsterdamie, lecz jest to „must do” w naszym wydaniu.

 

Następny przystanek BANGKOK! 🙂

4 thoughts on “Amsterdam – to musisz zobaczyć!”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *