Agios Nikolaos, czyli perełka zatoki Mirabello

agios nikolaos kreta grecja informacje co zobaczyc

Agios Nikolaos Informacje

Agios Nikolaos to niewielkie miasto znajdujące w północno-wschodniej części wyspy Krety. Zlokalizowane jest nad wspaniałą zatoką Mirabello, która zdecydowanie zasługuje na odzielny wpis. Agios Nikolaos to jendo z najpopularniejszych miejsc na wyspie, to taka perełka, którą obowiązkowo należy zobaczyć!

Atrakcje Agios Nikolaos

Agios Nikolaos wyróżnia się ciekawą zabudową ciagnąca się od nabrzeża, lekkimi uniesieniami w górę, aż do wzgórza skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i port.

W centralnej części miasta zlokalizowane jest głębokie na 64 metry jezioro Vulismeni, zwane bezdennym! Wokół jeziora znajdują się liczne restauracje, tawerny i sklepy co powoduje, że jest to najbardziej turystyczna część miasta.

Inną atrakcją jest spacer promenadą wzdłuż wybrzeża, podziwiając zacumowane staki i stateczki. Do portu często przypływają też wielkie statki pasażerskie – kolosy!! Hopping Island jest to jeden z pomysłów na zwiedzanie Grecji, a dokładnie Greckich wysp. Statek pływa od jednej wyspy do drugiej zatrzymując się w portach na parę dni.

Polecam odwiedzenie retauracji Karnagio/ Pita tou Riga, którą szybko rozpoznacie po kolorowych krzesełkach. Spróbujecie tam typowej, greckiej kuchni i na pewno będziecie zachwyceni. Znajduje się tuż nad ‚bezdennym’ jeziorem.

Agios Nikolaos to tez świetne miejsce na zakupy. Znajdziecie tu wiele butików oferujące piękne, ręcznie robione pamiątki ale też przedmioty codziennego użytku jak np drewniane narzędzia kuchenne. 

Warto zatrzymać się w jednym z hoteli znajdujących sie w pobliżu miasta, ale z dobrym połączeniem do centrum. Dzięki temu bedziecie mieć szansę odpocząć w spokoju, z dala od tłumu turystów, a z drugiej strony będziecie na tyle blisko aby móc spacerem wyskoczyć do miasta na wino i sałatke grecką 😉

Polecam hotel Mirabello Beach and Village, w którym my sie zatrzymaliśmy. Więcej o tym hotelu przeczytacie tutaj.

Na koniec kilka zdjęć, które na pewno przekonają was aby dopisać Agios Nikolaos do listy ‘must see’!

P.s Agios Nikolaos ma też fajne Insta Spoty 😀

5 thoughts on “Agios Nikolaos, czyli perełka zatoki Mirabello”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *